Czwarty poziom (1995)

Głównym bohaterem jest komisarz Randoni, najlepszy policjant Włoch. Otrzymuje on zadanie odnalezienia zabójców sędziów Falcone i Borselino. Nie tylko jednak nie wykonuje rozkazu, ale także odchodzi z policji, mafia bowiem zamordowała mu żonę i córkę oraz zagroziła uśmierceniem syna. Po roku Randoni nieoczekiwanie zyskuje możliwość zemsty. Wewnętrzne porachunki popychają część bonzów Cosa Nostry do układu z byłym komisarzem: nazwiska morderców rodziny Randoniego w zamian za nazwiska dwóch informatorów policji.
Komisarz przyjmuje propozycję. Rozpoczyna prywatne śledztwo, by zdobyć potrzebne mafii nazwiska. Sensacyjna akcja sztuki rozgrywa się na tle autentycznych wydarzeń we Włoszech w 1994 roku - przygotowań do wyborów parlamentarnych, wyborów i zwycięstwa Forza Italia Silvio Berlusconiego. [PAT]

Autor sztuki: Waldemar Łysiak
Tytuł oryginalny: „Czwarty poziom”
Produkcja: 1995
Premiera TV: 10 maj 1995

Reżyseria:


Muzyka:
muzyka

muzyka

Obsada:
Randoni

Matta

Ewelina

La Badia

Rubio

Minister

Scorza

Tulio

Ksiądz

Prezes

Czarczarinow

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-Notatki:
Waldemar Łysiak, z zawodu architekt, historyk sztuki i konserwator zabytków, pierwsze sukcesy literackie zawdzięcza udziałom w konkursach. W 1974 roku nagrodzono jego słuchowisko pt. "Człowiek w żelaznej masce", dwa lata później - nowelę "Koziodój". Debiutem wydawniczym Łysiaka była powieść "Kolebka" (1974), również kilkakrotnie nagradzana. Prawdziwą popularność zapewnił mu jednak dopiero tom esejów z podróży po Włoszech "Wyspy szczęśliwe" oraz zbiór "Francuska ścieżka". Jeszcze większy rozgłos przyniosły pisarzowi cztery książki o Napoleonie i jego czasach - "Szuańska ballada", "Empirowy pasjans", "Cesarski poker" i "Szachista". W dalszej twórczości "pierwszy polski napoleonista" objawił się czytelnikom jako autor bardzo wszechstronny, z równą swobodą poruszający się w tematyce historycznej, politycznej (także współczesnej), kulturoznawczej oraz sensacyjno-mafijnej (dowodem - superprzebój Teatru TV "Selekcja").


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


05.180213

(POL) polski,


- BRAK ILUSTRACJI -

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz