Krum (2007)

Bohater "Kruma" powraca do rodzinnego miasta, w którym czekają na niego matka, przyjaciele i cała społeczność. Świat, który zastaje Krum, dotknięty jest jednak jakimś paraliżem. Jakby rzeczywistość, do której powraca bohater, znieruchomiała w oczekiwaniu na coś, co w końcu nada jej sens, co uruchomi zdarzenia.
I tak się dzieje, ale działania bohaterów okazują się chaotyczne, a rozbudzone życie prowizoryczne, wypełnione powtarzalnym rytmem narodzin, wesel i pogrzebów.
Krum wydaje się postacią najbardziej bierną. Ktoś inny żeni się, ktoś umiera, ktoś inny wyjeżdża. Być może w ten sposób spełniają się różne warianty losu bohatera. Postawiony w sytuacji widza, który na chwilę zawiesza swoją tożsamość i całkowicie poddaje się iluzji, Krum ogląda jak we śnie zrealizowany w formie teatralnego spektaklu katalog swoich marzeń i obaw.[PAT]
Autor sztuki: Hanoch Levin (חנוך לוין)
Tytuł oryginalny: „Krum” (??????)
Przekład: Jacek Poniedziałek
Produkcja: 2007
Premiera TV: 30 grudzień 2007

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Krum

Matka

Truda

Dupa

Felicja

Cica

Tugati

Taktyk

Dulce

Bertoldo

Szkita

Doktor Szebojgan, FryzjerNotatki:
Urodzony w Tel Awiwie Hanoch Levin (1943-1999) jest uważany za jednego z najciekawszych dramatopisarzy izraelskich. Spośród ponad pięćdziesięciu napisanych przez niego sztuk większość doczekała się realizacji w Izraelu i licznych wystawień na światowych festiwalach. Przez długi czas Levin zajmował stanowisko dramaturga w Teatrze Cameri w Tel Awiwie. Reżyserował w Teatrze Miejskim w Hajfie i jerozolimskim Teatrze Han.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.170207

(POL) polski,


- BRAK ILUSTRACJI -

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz