Upadek kamiennego domu (2006)

Akcja dramatu rozgrywa się w 1948 roku na włoskiej prowincji, w wielkim domu nad brzegiem morza, wybudowanym na ruinach starorzymskiej świątyni. W rodzinne strony, do swojej samotnej matki, po latach nieobecności przyjeżdża Marco – wybitny kompozytor, cierpiący od pewnego czasu na niemoc twórczą.
Mężczyznę dręczą wyrzuty sumienia – mieszkając w czasie wojny w Rzymie nie udzielił pomocy ściganemu przez gestapo Polakowi, który wkrótce zginął, zastrzelony przez Niemców. To wydarzenie tak wstrząsnęło artystą, że odtąd nie jest już w stanie komponować, prawie nie siada też do ukochanego fortepianu, targany ciągłym niepokojem nigdzie też nie jest w stanie dłużej zagrzać miejsca.

W domu matki, która – aby podołać rozrzutnemu, gorączkowemu trybowi życia syna – wynajmuje pokoje lokatorom, spotyka człowieka łudząco podobnego do ofiary gestapowców… Czy niespodziewana konfrontacja z demonami przeszłości przyniesie mu ukojenie? Czy stary kamienny dom, zbudowany na rzymskich ruinach, okaże się dla niego ostoją?Autor sztuki: Roman Brandstaetter
Tytuł oryginalny: „Upadek kamiennego domu”
Produkcja: 2006
Premiera TV: brak informacji

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Matka
Marco
-
Mariusz Szaforz
-
Bogusława Podstolska-Kras
-
-
-
-
-IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


01.160725

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz