Sąsiedzi (1987)

Główny bohater Radoszewski to stały bywalec okolicznych bankietów i festynów, hulaka i utracjusz. Szaraczek siedzący na lichej ziemi, który przejada i przepija majątek w towarzystwie sąsiadów, jest dla drobnej szlachty zadającej szyku na odpustach idealnym kandydatem na posła. Piwniczkę ma dobrze zaopatrzoną, wino w jego domu można pić wiadrami, z takim warto trzymać. Zwłaszcza że przyszły pan poseł nie zamęcza swojej klienteli wymyślonymi przez siebie programami na przyszłość, bo ich po prostu nie ma.
Nie ma nawet w domu atramentu, by spisać mowę przedwyborczą, bo resztki zeszłorocznego inkaustu, który pozostał po odwiedzającym majątek geometrze, zużył fornal do czernienia butów na wesele.
Wreszcie sprawę bierze w swoje ręce Stasia, córka Radoszewskiego, chcąc wybawić papę z kłopotów związanych z posłowaniem. Gdy pojawia się inny kandydat bogatszy, więc godniejszy - dotychczasowi zwolennicy opuszczają poczciwca, by zawczasu zaskarbić sobie łaski Hrabiego i zająć dogodną pozycję, blisko władzy. [TVP]

Autor sztuki: Michał Bałucki
Tytuł oryginalny: „Sąsiedzi”
Produkcja: 1987
Premiera TV: 2 marzec 1987

Reżyseria:


Muzyka:
brak informacji


Obsada:
Radoszewski

Gębaliński

Ciotka

Stasia

Wilski

Protasiewicz

Hrabia

Tęgasiński

Katarzyna

Nacia

Macia

Doliwa

Golski

Ekonom

Komornik

Magda

Posłaniec

Pomocnik komornika
IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.170130

(POL) polski,


- BRAK ILUSTRACJI -

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz