Utwór o Matce i Ojczyźnie (2011)

Niejednoznaczny w swojej formie, kontrowersyjny utwór poetycki o dużym potencjale inscenizacyjnym, podejmuje temat toksycznej relacji matki i córki. Rozmowa, którą prowadzą dotyka również problemów obciążenia historią, która staje się rodzinną traumą. W spektaklu pojawiają się motywy wykluczania i bycia wykluczanym, uzależnienia i niezależności oraz problem trudności podjęcia dialogu międzypokoleniowego.
Utwór Bożeny Keff cechuje obrazoburczość, niejednoznaczność gatunkowa, pastisz, językowa mieszanka stylów.

"Utwór o Matce i Ojczyźnie" został w Teatrze Współczesnym zrealizowany przez zespół artystów z różnych dziedzin sztuki, którzy - operując nowatorskimi środkami wyrazu - nadają teatrowi tworzonemu przez Marcina Libera wielopoziomowy charakter. Muzyka skomponowana przez Aleksandrę Grykę, praca wideo Studia Filmowego LadaChwila, kostiumy grupy Mixer i oprawa graficzna Tymka Jezierskiego współgrają z intymnością teatru, ze sceną, na której widzimy dwie świetne aktorki - Irenę Jun i Beatę Zygarlicką. Osobna praca użyta przez reżysera jako element przedstawienia - performance Mateusza Felsmanna, w formie filmowej rejestracji - dodaje mu dodatkowych treści. Multimedialność nie zakłóca teatru. [TVP]

Autor sztuki: Bożena Keff
Tytuł oryginalny: „O Matce i Ojczyźnie”
Produkcja: 2011
Premiera TV: 12 kwiecień 2011

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Matka

Córka

Inspicjentka

Chór Video

Chór Video

Chór Video

Chór Video

Chór Video

Chór Video

-

-Notatki:
Bezpośrednia transmisja w TVP Kultura przedstawienia Teatru Współczesnego w Szczecinie. Spektakl prezentowany w ramach Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.170130

(POL) polski,


- BRAK ILUSTRACJI -

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz